V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karta dne 2. 6. 2017

2. června 2017 v 10:29 | Michal Zaro |  Karta dneCíle - oddanost - proces

Když nás motivují cíle, které mají hluboký smysl, sny, které si žádají naplnění, a čístá láska, která hledá vyjadření, pak žijeme doopravdy.
Greg AndersonŠirší, metafyzický pohled říká, že naše cesta životem spočívá v přeměně z nedokonalého, pomíjivého stavu do stavu dokonalého, zdravého a věčného. Co nás nezabije, to nás posílí; tak nás bolestné či obtížné změny, které musíme přestát, v duchovním smyslu obrousí svým žárem až do zářiveho lesku. Můžeme také přímo vyhledávat poznání, příležitosti a výzvy - nemusíme život jen pasivně nechávat plynout.
Alchymista na tomto výjevu ztělesňuje úsilí o dosažení konečného cíle prostřednictvím studia, experimentování, odhodlání a vytrvalosti. Znaky na jeho obličeji ukazují potáket i konec jeho cesty od původního olova přes různá stádia duchovního pročišťování až ke zlatu. Symbol zlata se objevuje ve středu jeho čela, v míste čakry třetího oka.
Tato karta připomíná, že máme zůstávat soustředěni na cíle a neustále uplatňovat potřebnout sebekázeň. Nakonec se to vše vyplatí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama