V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karta dne 15. 7. 2017

15. července 2017 v 11:29 | Michal Zaro |  Karta dne
Reflexe - ohlednutí - zpětné hodnocení

Morální bytost je schopna reflektovat své úředchozí činy a jejich motivy a některé hodnotit kladně, jiné záporně.
Charles DarwinÚspěchy, slehání, chyby, politování hodné omyly, to vše patří minulosti a již to nelze změnit. Někdy je čas obrátit list a posunout se dál. Ovšem jak dobré, tak špatné má svou hodnotu, objí svým způsobem přispělo k tomu, jací nyní jsme, a poskytlo nám lekce, z nichž se můžeme poučit, i vodítka pro naše další rozhodování v budoucnu. Z bezpačného časového odstupu může ohlednutí zpět znovu oživit události z minulosti, ovšem nyní na ně dokážeme pohlížet v souvislostech a s větším klidem a rozvyhou.

Muž na tomto výjevu sleduje soubor obrazů ze své minulosti. Promítací zařízení v retro stylu ukazuje obrázky ostatních karet této sady. Muž má na tváři neutrální výraz a není jasné, zda v něm promítané obrazy vyvolávyjí radostné či bolestné vzpomínky. Pravděpodobně, tak jako u všech vzpomínkových alb či dokumentů, půjde o směs obojího.

Nezaobírejte se příliš minulostí. možná máte sklon upravovat si vzpomínky tak, aby vyhovovaly vašim citům, a přehllížet přitom podrobnosti a odchylujete se od skutečnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama