V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karta dne: 19. 3. 2018

19. března 2018 v 13:42 | Michal Zaro |  Karta dneVědomosti - výzkum - znalostfaktů - připravenost - upozornění

Sebevětší, ale nepřehledná knihovna je méně užitečná než malá ale dobře uspořádaná. Totéž platí pro vás. Můžete nashromáždit obrovské množství znalostí, ale pokud si je nezpracujete, přinesou vám méně užitku, než kolik vám ho může mnohem menší množství.
Arthur SchopenhauerPosuzování situace je proces, na němž se podílí intuice a metafyzické schopnosti. Někdy je však vhodné zapojit i praktičtější rozvažování. Větší informovanost znalost faktů i pozadí dané situace nám poskysnou solidnější zakladnu pro lepší zorhodování.
Postava na tomto obraze dává najevo náležitou horlivost v tomto směru a je symbolicky vyzbrojena množstvím informací.
Jetu však otázka míry. Může se stát, že nás příval jednotlivostí zdolá a my se ztratíme v nepodstatných detailech, zahlcweni jejich množstvím nebo aspekty odvádějícími pozornost. Pak hrozí, že upadneme do přehnaného analyzování a pro stromy nebudeme schopni vidět les.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ohodnotí tento článek ohodnotí tento článek | Web | 19. března 2018 v 14:30 | Reagovat

"Sebevětší, ale nepřehledná knihovna je méně užitečná než malá ale dobře uspořádaná. Totéž platí pro vás. Můžete nashromáždit obrovské množství znalostí, ale pokud si je nezpracujete, přinesou vám méně užitku, než kolik vám ho může mnohem menší množství." Krásný citát, dobře si jeho vloženým do článku udělala. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama