V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karta dne: 17. 4. 2018

17. dubna 2018 v 17:47 | Michal Zaro |  Karta dne

Pustit - umožnit odchodSkutečně milovat druhého znamená vzdát se veškerého očekávání. Znamená to plně přijmount a ctít jeho osobnost.
Karen CaseySeberte odvahu a dejte mu volnost. Jestli že uletí, nikdy vám doopravdy nepatřil. Pokud se vrátí z vlastí vůle, budete jistotu že patřil.
Toto je staré rčení týkající se miloívané bytosti. Máme-li skutečně milovat a být milováni, musí být láska dávána a opětována svobodně bez podmínek.
Tento obrázek zachycuje oen okamžik propuštění. vrátí se motýl, nebo vyletí otevřeným oknem? Pro dívku, která vypustila motýla ven, ale sama je vězněm, jeto těžká chvíle a projev odvahy. Její situacesymbolizují šachové figurky. Metafora uvěznění muže být samozřejmě chápána i jako uvěznění sebe sama. Často se ocitáme v cele, kterou jsme si sami vytvořily, ať již svým strachem nebo pocitem povinnosti či závazku vůči určitým lidem.
Situace, kdy se staráme o někoho blízkého nebo připadáme jako v pasti kvůli finančním, zdravotním či jiným problémům, může představovat emoční uvěznění stejně realně jako zamřížované okno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama