V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karty dne 26.6.2018

26. června 2018 v 10:43 | Michal Zaro |  Karta dneKarta číslo 1

Štěstěna - osud - riskování - příznivé či nepříznivé okolnosti - pověrčivost

Musíš se sám sebe zeptat: Jsem šťastný?
Tak co, pitomče, jsi šťastný?
Clint Eastwood, Drsný Harry
Hodnocení výhod a nevýhod, rozhodnutí riskovat. Zvažování pro a proti. Život je neustálá hra v kostky. Zatímco některým rozhodnutím se můžemem vyhnout, jiná učinit musíme. Každé v sobě má příslib nějakého zisku či důsledku. To, jak vnímáme své šance, je často ovlivněno našimi osobními schopnosti, vírou či pověrčivostí. Přitom však pouze Štěstěna sama ví, jakou kartu drží v ruce.

Štěstěna zde ztělesňuje náš základní přístup k otázce osusu a předurčení. Jako ozdoby ji obklopují symboly spojené s tímto tématem. V ruce drží další kartu, na niž závisí naše výhra či prohra.

Nespoléháme přílis na přízeň štěstí? Sotva zvládáme platit účzy, a přece si kupujeme los? Zakládáme důležitá rozhodnutí přostě na "doufání", že se věci vyvinou v náš prospěch? Pokud ano, tak hodně štěstí a držte si palce.Karta číslo 2

Iluze - klam - zmatení

Nenechte se zmást nebo ovlivnit tím, co vydíte kolem sebe. Žijete ve světě. který je hrou iluzí, je plný zavádějících cest, falešných hodnos a mylných ideálů. Vy všyk nejste součástí tohoto světa.
Sai Baba


V denešní době se dovídáme o věcech velmi vzdálených, měme možnost vidět čím dál tím odlehlejší místa, komunikujeme spolu na stále větší dálku - a vše se děje stále zastřenějším způsobem. Fyzický kontakt s ostatními, který by dříve normálně zapojoval naše smysly a dával jim možnost zpětné vazby a hodnocení, je nyní stále více nahrazován virtuálními alternativami. S nástupem e-mailů, textových zpráv a sociálních sítí jsou naše vztahy ve stále vyšší míře určovány virtuální interakcí, která může deformovat a nahrazovat realitu. Máme nyní možnost vytvářet si množství nových identit.
Náš způsob hodnocení lidí a události je více než kdykoli dříve určován noévými paradigmaty, která mohou stále snadnějivytvářet falešnou perspektivu jak pro pozorované, tak pro pozorovatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama