V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karty dne 5.7.2018

5. července 2018 v 11:51 | Michal Zaro |  Karta dne


Minulost a budoucnost - nový začátek

Musíte zkrátka obrátit list. Je to těžké, když víte, co se v minulosti událo a jak blízce jsme si byli, ale nemůžete na minulosti ulpívat. Teď je čas napsat novou kapitolu pro budousnost. Doufejme, že ... se nám podaří dosáhnout stavu, kdy budeme všichni šťastní.
Dovovan McNabb
Často jsme nabádáni, abychom žili v daném okamžiku, užívali si přítomnost a neupínali se příliš ani na minulost, ani na budoucnost. V jistém smyslu je však právě pojen "přítomnost" ze všech tří ten nejméně nosný. Je to čistě abstraktně definovaný stav, nv němž setrváváme vždy jen na okamžik.

V momentě, který zachycuje tato karta, žene udržuje v rovnováze symboly pojmů, jenže jsou trvalejšího rázu a tomuto momentu předcházely nebo na něj navazují. Na straně minulosti, která je nyní uzamčená být změněná, vidíme knihu otevřenou na poslední stránce a zcela popsanou. Je zde však takí zrcadlo, protože je nám minulost stále užitečná, představuje opěrný bod pro naše úvahy, hodnocení a poučení. Na druhé straně nachází klíč, který otevře dveře novým příležitostem, a prázdná kniha nachystaná k tomu, abychom ji popsali.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama