V Temnotě je vždy nadějá a s ní i Světlo.

Karta dne: 17. 9. 2018

17. září 2018 v 11:31 | Michal Zaro |  Karta dne

Zvědavost - srovnávání - nespokojenost

Jednou z nejsmutnějšich lidských vlastností je, že máme všichni sklon odkládat skutečný život.
Sníme o jakémsi magickém růžovém sadu za obzorem, místo abychom se radovali z růží, které právě teď kvetou před našimi okny.
Dale Carnegie
Nejprve zvědavost a poté nespokojenost nás vedou k tomu, abychom hledali alternativy ke své současné situaci. Tráva za plotem se nám zdá být zelenější než ta naše.

Tak je tomu i na vyobrazení, kreté přejímá motiv z pohádky O malé mořské víle. Skleněná moule dává dívce možnost ocitnout se nakrátko v jiném světě. Takový prožitek však může dívku omámit, podobně jako dovolená strávená a nějaké exotické zemi a letmá zkušenost s jiným stylem života , který se vymyká našim normám. Srovnání obou alternativ v nás může vyvolat nespokojenost a stát se impulsem či motivací k tomu, abychom se rozhodli pro radikální změnu života.

Měli bychom se však mít na pozoru a opatrně zvažovat zda do nového prostředí skutečně patříme. Měli bychom se snažit ho posuzovat podle toho, jaké bude ve skutečnosti. Přitažlivost krátkých vzplanutí může rychle vyprchat a nová alternativa ztratí svůj půvab, jakmile se z ní stane dlouhodobější závazek.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama